![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΚατηχΧρ1-1024x645.jpg)
Τὸ ἀπόγευμα τῆς Πέμπτης, 22-12-2023/4-1-2024, στὸν ἰσόγειο Ναὸ τῶν Ἁγίων Ἀρχαγγέλων τοῦ Καθεδρικοῦ Ναοῦ Εὐαγγελίστριας στὴν Λάρισα, παρουσιάσθηκε ὡραία ἑορτὴ τοῦ Κατηχητικοῦ τῶν παιδιῶν γιὰ τὰ Χριστούγεννα.
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΚατηχΧρ2-1024x685.jpg)
Τὰ παιδιά, μὲ τὴν καθοδήγηση τῶν Κατηχητριῶν τους ὑπὸ τὴν κα Πολυξένη Τάκα, ἔψαλαν ὕμνους, ἀπήγειλαν ποιήματα καὶ ἀπέδωσαν κάλαντα.
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΚατηχΧρ3-1024x896.jpg)
Παρέστησαν ὁ Σεβ. Μητροπολίτης Λαρίσης καὶ Παταμῶνος κ. Κλήμης -ὁ ὁποῖος στὸ τέλος χαιρέτισε τὴν ἑορτὴ μὲ κατάλληλες σκέψεις καὶ εὐχὲς καὶ διένειμε δωράκια στὰ παιδιά, ὅπως καὶ γονεῖς καὶ συγγενεῖς τῶν παιδιῶν.
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΚατηχΧρ4-1024x729.jpg)