![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2023/10/grafik-9.png)
Τὴν Κυριακή, 9/22-10-2023, μετὰ τὸ τέλος τῆς Θ. Λειτουργίας στὸν Καθεδρικὸ Ἱερὸ Ναὸ Εὐαγγελισμοῦ τῆς Θεοτόκου στὴν Λάρισα, τελέσθηκε ὁ Ἁγιασμὸς γιὰ τὴν ἔναρξη τοῦ Κατηχητικοῦ μικρῶν παιδιῶν ἀπὸ τὸν Σεβ. Μητροπολίτη Λαρίσης καὶ Πλαταμῶνος κ. Κλήμη στὸν ἰσόγειο Ναὸ τῶν Ἁγίων Ταξιαρχῶν.
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2023/10/grafik-10.png)
Τὰ παιδάκια ἁγιάσθηκαν, τοὺς δόθηκαν δῶρα καὶ ἄκουσαν εὐχές, προτροπὲς καὶ συμβουλὲς γιὰ καλὴ κατηχητικὴ περίοδο.
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2023/10/grafik-11.png)
Ἔναρξη κατηχητικοῦ μικρῶν παιδιῶν ἔγινε καὶ στὸν Ἱερὸ Ναὸ τῶν Ἁγίων Δώδεκα Ἀποστόλων στὴν Λάρισα.