Τὴν Κυριακὴ τῶν Βαΐων, 4/17-4-2022, ὁ Σεβ. Μητροπολίτης Λαρίσης καὶ Πλαταμῶνος κ. Κλήμης λειτούργησε στὸν Καθεδρικὸ Ναὸ Εὐαγγελισμοῦ τῆς Θεοτόκου στὴν Λάρισα. Ἔλαβαν μέρος ὁ Ἀρχιμ. π. Γαβριὴλ καὶ ὁ Πρωτ. π. Γεώργιος. Εὐλογήθηκαν τὰ βαΐα καὶ διανεμείθηκαν στοὺς πολυπληθεῖς πιστούς. Πρὸ τοῦ Δι΄ εὐχῶν τῆς Ἀπολύσεως ὁ Σεβ/τος κ. Κλήμης ἐκφώνησε ὁμιλία γιὰ τὸ νόημα τῆς Δεσποτικῆς Ἑορτῆς καὶ ἔκανε ἀγωνιστικὲς ἐπισημάνσεις γιὰ θέματα τῆς ἐπικαιρότητος.
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2022/04/Βαίων1-677x1024.jpg)
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2022/04/Βαίων2-1024x512.jpg)
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2022/04/Βαίων3-1024x542.jpg)
![](https://imlp.gr/wp-content/uploads/2022/04/Βαίων4-1024x517.jpg)